U subotu 1. jula u potkozarskom selu Piskavica, otvoren je tradicionalni 13. etno festival,  Kozara etno 2017.

Na festivalu su se predstavili učesnici iz 8 zemalja: Slovenije, Srbije, BiH, Bjelorusije, Bugarske, Grčke i Etiopije. Nastupili su u različitim umjetničkim kategorijama, i to kao: svirači na tradicionalnim instrumentima, kao ženske i muške vokalne grupe ili kao folklorni ansambli. Posjetioci festivala mogli su razgledati brojne izložbeno -  prodajne štandove na kojima su bile predstavljene rukotvorine i kulinarika potkozarskog kraja.

Udruženje Slovenaca RS Triglav iz Banjaluke, zajedno sa Društvom za razvijanje dobrovoljnog rada Novo mesto predstavilo se sa prepoznatljivom kulinarikom i vinom iz Bele Krajine kao i sa najnovijim biltenima Udruženja. Zainteresovanost posjetilaca festivala za ovaj štand bila je velika, jer kako su rekli, mnogi od njih su znatan dio života proveli u Sloveniji i od tamo nose samo lijepe uspomene.

Marija Petković