V petek, 9. februarja, je na Filološki fakulteti v Banjaluki gostovala dr. Nataša Pirih Svetina s Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani.

Dr. Nataša Pirih Svetina je na Filozofski fakulteti v Ljubljani diplomirala iz slovenščine in umetnostne zgodovine. Leta 2001 je zagovarjala doktorsko disertacijo Razvoj jezikovne zmožnosti pri usvajanju slovenščine kot drugega jezika. Delala je kot strokovna sodelavka na Centru za slovenščino kot drugi in tuji jezik na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, zdaj je lektorica za slovenski jezik na oddelku za slovenistiko ter izredna profesorica za predmete s področja slovenščine kot tujega jezika. Strokovne članke objavlja v domačih in tujih revijah, s svojimi predavanji je že gostovala v Zagrebu, Beogradu, Novem Sadu, Celovcu, Padovi in Krakovu.

Predavanju v Banjaluki je dala naslov Različni obrazi slovenščine ali slovenščina in srbščina v stiku. Gostjo je pozdravila dr. Biljana Babić, ki na Filološki fakulteti predava tudi predmet Srpsko – slovenačke jezičke paralele. Študenti srbščine in ruščine so z zanimanjem prisluhnili predavanju o razlikah in skupnih značilnostih med slovenščino in srbščino, jezikovnih ovir ni bilo. Upamo, da je gostujoče predavanje, ki ga je podprlo Društvo Slovencev Triglav Banjaluka, začetek tesnejšega sodelovanja med fakultetama.

Barbara Hanuš