Klub nacionalnih manjina, 22.12.2015.

Godina 2015. je za članove Udruženja Slovenaca Triglav Banjaluka bila uspješna. Završili smo sve planirane programe. Zadovoljni smo.

Mlađe članove našeg udruženja je na kraju stare godine, prošle sedmice, posjetio Deda Mraz, koji im je donio punu košaru knjiga i slatkiša. Stariji članovi su, doduše bez Deda Mraza, 22. decembra 2015. u Klubu nacionalnih manjina proslavili kraj stare godine. Ovaj put se okupio veliki broj članova, prvenstveno članova Izvršnog odbora, te starijih članova našeg udruženja, među kojima je bilo i osamdesetogodišnjaka pa i devedesetogodišnjaka. Zavidjeti im možemo, tim veselim Slovencima bistrog duha. I konzul Konzularne kancelarije Republike Slovenije Marjan Ristič se družio sa nama.

Pretpraznično veče druženja, razgovora, smijeha, a čula se i poneka šaljiva pjesma, koja je već skoro i zaboravljena te opuštenosti uz dobru kapljicu, slane zalogaje, ukusne kolače je za svuprkos kasnom času brzo prošlo.

Nataša Kajmaković