U subotu, 4. maja 2019. godine, hor Davorin Jenko i Dječija folklorna grupa Udruženja Slovenaca Triglav učestvovali su kao gosti na koncertu u organizaciji Hrvatskog društva "Istra" Piran.

Koncert je održan u Gradskom pzorištu Jazavac, a uz Hrvatsko društvo "Istra" Piran, učestvovali su i hrvatska pjesnička udruga "Nada" Banjaluka, hor Davorin Jenko i Dječija folklorna grupa Udruženja Slovenaca Triglav Banjaluka.

Koncert od sat i po za mnoge koji su bili prisutni bio je uspješan. Veći dio koncerta bio je posvećen organizatoru. U Istri postoji nekoliko društava, kao što su Hkd Istra Piran, folklorna grupa koja se predstavila splitskim plesovima, Ženska klapa Hkd Piran i Lavov zbor, a koncert su obogatili i pomenuti gosti.

Tvrdnja da je pjesma ona koja najlakše zbližava upravo je ovaj koncert. Želja svih je da će se susreti nastaviti i u budućnosti.