Najmlađi članovi Udruženja Slovenaca “Triglav” su mislili da ove godine Djed Božićnjak i Djed Mraz neće moći da ih posjete. Međutim, ta dva dobra čovjeka su preduzela sve potrebne mjere da dođu do djece i razvesele ih poklonima.

Ove godine je, kao i sve ostalo, proslava sa njima bila dosta drugačija. Odlučili su da dočekaju djecu u subotu, 26. decembra 2020. godine, u prostorijama Udruženja koje su bile svečano okićene i odisale su prazničnom atmosferom, iako u skromnim i čudnim uslovima pandemije. Djeca su dolazila u nekoliko grupa kako bi svi imali priliku da se slikaju sa Djedom Božićnjakom i Djedom Mrazom, ponešto im odrecituju i kažu da li su bili dobri. Nije bio organizovan poseban program, ali su najmlađi napravili dobru atmosferu i pokazivali koliko su srećni da su ipak dobili poklone. Veoma su se obradovali bogatim poklonima koji su, pored mnogo slatkiša, sadržali i primjerak biltena „To smo mi“ kao i igračku za svako dijete.

Ana Marjanović