Udruženje Slovenaca Republike Srpske Triglav je u petak, 11. januara 2008. godine, u prostorijama banjalučkog Banskog dvora organizovalo svečanu skupštinu povodom desetogodišnjice djelovanja.

Za nama je deset godina intenzivnog druženja i zajedničkog djelovanja Slovenaca i njihovih potomaka u Banjaluci. Naše udruženje je u međuvremenu postalo aktivno na različitim poljima, posebno kulturnom. U njega se u tom vremenu uključivalo sve više Slovenaca, tako da se danas možemo pohvaliti sa preko 1400 članova. Desetogodišnjica nam tako predstavlja veliki jubilej.

Na skupštini smo ukratko prikazali djelovanje udruženja. Okupljenim gostima su se zatim predstavili hor Davorin Jenko, dječiji hor Mladi Jenkovci, orkestar Trio Fantastico i učenici škole dodatne nastave slovenačkog jezika.

Tom prilikom su se, pored najaktivnijih članova udruženja, okupili i brojni visoki gosti iz Slovenije i Bosne i Hercegovine. Pored trenutne ambasadorke Republike Slovenije u BiH gđe. Nataše Vodušek, proslavi su prisustvovali prvi ambasador Slovenije u BiH g. Drago Mirošić, njegov nasljednik g. Tadej Labernik i gradonačelnik Banjaluke g. Dragoljub Davidović, koji je udruženju obećao dalju pomoć od strane lokalne uprave. U ime Kancelarije Vlade Republike Slovenije za Slovence iz pograničnog područja i iz svijeta događaju je prisustvovao g. Aleš Selan.

Predsjednica udruženja gđa. Marija Grbić je najzaslužnijim gostima u znak zahvalnosti uručila priznanja za posebne zasluge i izuzetan doprinos djelovanju i razvoju udruženja.

Galerija slika: