U prostorijama Kluba nacionalnih manjina, dana 15. decembra 2015. godine otvorena je izložba učeničkih radova sa Regionalnog takmičenja osnovnih škola Bijeljine, Lopara i Ugljevika o poznavanju nacionalnih manjina u BiH „Upoznajmo se!“.

Izložbu je otvorio predsjednik Saveza nacionalnih manjina Republike Srpske, Franjo Rover, a svojim prisustvom izložbu su uveličali i brojni predstavnici udruženja nacionalnih manjina te uvaženi saradnici, predstavnici institucija vlasti Republike Srpske. Ispred Ambasade Slovenije u BiH izložbi je prisustvovala Barbara Beričič, I sekretarka – šef Konzularnog odjela.

Izložba obuhvata 16 ručno rađenih kreativnih panoa, a svaki predstavlja po jednu nacionalnu manjinu kroz različite segmente - istorija, umjetnost, kultura i dr. Do kraja decembra 2015. godine, ista izložba će biti upriličena i u Ministarstvu prosvjete i kulture Republike Srpske, a povodom posjete pobjedničkih ekipa, ovog takmičenja, Banjoj Luci. Jedan od mnogobrojnih radova je i naš plakat.

(tekst, djelimično, i slike preuzeti sa internet stranice Saveza nacionalnih manjina RS)