Mjesec decembar je mjesec praznika, darivanja, ali ujedno je i mjesec u kojem sumiramo rezultate svojih uspješnih ili neuspješnih projekata, svojih ostvarenih ili neostvarenih želja.

Udruženje Slovenaca RS Triglav Banja Luka sa ponosom može konstatovati da su sve planirane aktivnosti, obuhvaćene kroz brojne projekte, uspješno završene, a ostvarila nam se i dugogodišnja želja da imamo svoj prostor za rad i druženje.

Članovi Izvršnog Odbora Udruženja organizovali su 17.decembra, u novim prostorijama Udruženja, pretpraznično veče za starije članove Udruženja, koji su mu se, na veliko zadovoljstvo organizatora odazvali u velikom broju. Druženju je prisustvovao i konzul Konzularne kancelarije Republike Slovenije, Marjan Ristič, kao i članica prvog IO Udruženja Triglav, gđa Nataša Vranković.

Ovakva druženja su uvijek povod za tužna prisjećanja na naše članove koji nisu više sa nama, na njihov doprinos radu Udruženja, šale i smijeh. Sječamo ih se sa nostalgijom, ali i sa radošću što su bili dio nas.

Uz dobro vino, odabrane slatke i slane zalogajčiće, veseo razgovor i malo muzike, ispratili smo još jednu staru i radosno dočekujemo novu godinu.

Marija Petković