U Hotelu „Ćubić“ u Glamočanima, 29. oktobra, održan je 10. Kviz znanja, kojeg Udruženje Slovenaca RS „Triglav“ organizuje za učenike slovenačkog jezika i na kome učestvuju učenici iz raznih krajeva BiH ali i drugih zemalja gdje postoje organizovana slovenačka udruženja.

Ovaj put na Kvizu su učestvovali učenici iz: Prijedora, Kaknja, Sarajeva, Slatine i Banjaluke. Tema ovogodišnjeg kviza bila je: Upoznajmo šume (Spoznajmo gozd). Autorice Kviza su profesorica geografije Oksana Lunić i profesorica slovenačkog jezika Barbara Goršič, koje su uspješno i izvele takmičenje u znanju. U takmičenju je učestvovalo 8 ekipa, koje su pokazale zavidan nivo poznavanja šumskog ekosistema, zahvaljujući pripremnim časovima u dodatnoj nastavi slovenačkog jezika. U finalu su se susrele dvije najuspješnije ekipe i to iz Kaknja i Slatine, a ekipa iz Slatine je na kraju i bila pobjednik 10. jubilarnog takmičenja. Svim učesnicima Kviza, štampana priznanja a najuspješnijim i simbolične poklone, uručila je potpredsjednica Udruženja, Lenka Debeljak Perušić.

Kviz je održan uz finansijsku podršku Kancelarije Vlade Republike Slovenije za Slovence po svijetu, Grada Banja Luka i Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske.

Mladen Lunić