26. juna 2018. je Ambasada Republike Slovenije u BiH organizovala svečani prijem povodom Dana državnosti Republike Slovenije i Vojske Slovenije.

U prelijepom ambijentu vrta rezidencije se okupilo oko 400 gostiju. Među pozvanima su bili vodeći predstavnici diplomatskog kora BiH, predstavnici međunarodne zajednice, vojni diplomatski kor, predstavnici slovenačkih preduzeća u BiH, privrednici, predstavnici slovenačkih udruženja u BiH, eminentni kulturni radnici i prijatelji Slovenaca. Goste je pozdravila NJ.E. Zorica Bukinac. Počasna gošća prijema je bila slovenačka članica EP Tatjana Fajon, koja je kratkim govorom pozdravila sve prisutne.

Svečana atmosfera je bila uz izabranu hranu i predstavljeni izbor slovenačkih vina i ostalih pića, a gosti su uživali u muzičkom programu orkestra Vojske Slovenije. U programu je učestvovala i diva sevdaha Amira Medunjanin.

U tom praznično uređenom prostoru, kulinarici i muzici svi pozvani su se opušteno družili. Predstavnici slovenačkih udruženja u BiH, među kojima je bila i Nataša Kajmaković, potpredsjednica Udruženja Slovenaca Triglav RS Banjaluka, su ugodno druženje iskoristili za razgovor o budućim programima.