23. i 24. maja ove godine smo se deseti put okupili na susretu djece slovenačkog porijekla, koja u Bosni i Hercegovini uče slovenački jezik.

Ovogodišnji domaćini su bili Slovenci iz Tuzle, koji su se pobrinuli da djeca iz čitave Bosne i Hercegovine pokažu šta su tokom godine naučili. Odlični nastupi najmlađih su oduševili sve prisutne. Nastupili su i polaznici dodatne nastave slovenačkog jezika iz Banjaluke. Svi zajedno su se predstavili pjesmom Janeza Kolenca „To bilo je tisto leto“, zatim je Aleksandra zapjevala dvije pjesme. I Marko sa svojom harmonikom je imao uspješan nastup. Za odličan završetak se pobrinuo Luka Matej. Recitovao je „Pomladno pesem“, koju je sam napisao.
Učenici iz različitih krajeva Bosne i Hercegovine su se nakon nastupa lijepo družili.
Ponosni smo na najmlađe učenike i članove Udruženja Triglav, koji su i ovog puta dokazali koliko napreduju sa učenjem slovenačkog jezika.

Galerija: