Gradonačelnik Banjaluke, g. Dragoljub Davidović je 11. januara 2008. godine, povodom desetogodišnjice djelovanja udruženja Triglav, primio predstavnike Udruženja i delegaciju Novog Mesta, koju je predvodio gradonačelnik Alojz Muhič. Na sastanku je istaknuta mogućnost saradnje Novog mesta i Banjaluke na privrednom, obrazovnom i kulturnom području.

Oba gradonačelnika su naglasila da je želja za saradnjom i razmjenom iskustava velika i da bi od nje oba grada imala mnogo kosristi. Gospodin Davidović je čestitao predstavnicima udruženja Triglav jubilej i izrazio zadovoljstvo što su Slovenci najbrojnija i najaktivnija od 12 nacionalnih manjina koje djeluju u Banjaluci. Udruženju je obećao podršku i pomoć Gradske uprave i u budućnosti, jer je zadovoljstvo saradnje obostrano.

Galerija: