U subotu, 16. marta 2024. godine, osnovci koji pohađaju dodatnu nastavu slovenačkog jezika obnovili su svoje znanje o gregorjevanju.

Klub ekstremnih sportova “Albatros” iz Prijedora nas je pozvao da učestvujemo na zimskom omladinskom maršu u okviru manifestacije “Dani zime na Kozari” koja se 03.02.2024. godine po sedamnaesti put održala na našoj prelijepoj Kozari. Nije bio veliki odziv naših članova planinarske sekcije, ali nas to nije omelo da uživamo u hodanju sa stotinjak veselih planinara.

U subotu 16. decembra 2023. godine, u prostorijama Društva, u Omladinskoj ulici, održana je radionica za djecu osnovnoškolskog uzrasta, povodom završetka dopunske nastave slovenačkog jezika u prvom polugodištu.

09. decembra 2023.

Udruženje Slovenaca “Lipa”  iz Prijedora,  nas je  pozvalo na tradicionalno božićno druženje, koje organizuje svake godine od osnivanja Udruženja.

U subotu, 02.12.2023. godine, članovi Udruženja „Triglav“ su uzvratili posjetu Društvu „Sava“ Beograd i tom prilikom predstavili svoju izdavačku djelatnost. Ova posjeta predstavlja nastavak aktivnosti sa Društvom „Sava“ koje su počele predstavljanjem izložbe „Znameniti Slovenci u Beogradu“ održane u Banjoj Luci 27.05.2023. godine.