Kamerni hora Davorina Jenka Cerklje, koji djeluje pod istim nazivom, čuva tradiciju izabranog muškog pjevanja i donosi publici slovenačku pjesmu.

Hor, predvođen dirigentom Jožefom Močnikom, koji trenutno broji gotovo tridesetak pjevača svih generacija, jedan je od čvrstih kulturnih stubova na opštinskoj, regionalnoj i cijeloj slovenačkoj teritoriji. Željeli su sa nama podijeliti našu slovenačku pjesmu, te su nam dali poticaj za gostovanje i saradnju s našim horom i udruženjem.

U subotu, 11. maja 2019. godine, koncert "Davorin Jenko okuplja i ujedinjuje" u dvorani Doma mladih u Banja Luci. Ovaj koncert nije bio vezan samo uz pjesmu, već i ime slovenačkog kompozitora - Davorina Jenka, koje nose oba hora. Na koncertu smo čuli slovenačke narodne pesme i brojna druga muzička djela, uključujući pjesme na stihove poznatih slovenačkih pesnika.

Naš hor Davorin Jenko, predvođen dirigentom mag. Vanjom Topić se predstavio slovenačkim narodnim i umjetničkim pjesmama i starogradskim pjesmama. Koncert dva slovenačka hora istog naziva "Davorin Jenko" bio je jedinstven.

Članovi našeg udruženja pokušali su da prvi susret sa pjevačima iz Cerklja učine najljepšim. Ponovo ćemo se sastati i ove godine zajedno pjevati na koncertu koji će se održati u oktobru u Cerklju na Gorenjskem.