U subotu 23. decembra, djecu iz Udruženja Triglav, sa pažljivo odabranim poklonima i slatkišima obradovao je Djed Mraz.

Podjela paketića za 19 djece koja pohađaju dodatnu nastavu slovenačkog jezika ili folklornu sekciju, kao i one najmlađe članove, obavljena je u protorijama Udruženja.

Podjela paketića organizovana je uz pomoć Društva za razvijanje dobrovoljnog rada iz Novog mesta, koje godinama unazad, pruža podršku slovenačkim udruženjima u BiH, na projektu podjele poklona djeci za božićne praznike.

Nakon toga organizovano je druženje veterana Udruženja Triglav, koji su se okupili i, zajedno sa članovima Izvršnog odbora, prisjetili se dragih uspomena, događaja i ljudi koji su obilježili proteklu godinu i vrijeme. A bogami bilo je i korisnih savjeta za rad udruženja i prijedloga za nove aktivnosti.

Mladen Lunić