U petak, 18. maja 2012.godine, u prostorijama Udruženja Slovenaca “Triglav” u Banjaluci je otvorena izložba Planinarskog saveza Slovenije pod naslovom Život pod Triglavom.

Posjetioci izložbe su u prijatnoj atmosferi uživali u programu Udruženja Slovenaca “Triglav” i učenika dopunske nastave slovenačkog jezika. Suština programa je bilo predstavljanje slovenačkih planina s Triglavom na čelu, kojeg u svom grbu imaju Slovenija ali i Udruženje Slovenaca u Banjaluci. Na početku programa se posjetiocima predstavio hor Udruženja Slovenaca “Davorin Jenko”, a nakon toga su nastupili učenici dopunske nastave slovenačkog jezika. Program su vodili mladi učenici Aleksandar Zrnić kao Kekec i Aleksandra Špehar kao suvoditelj. Pjesmom i riječju su na taj način učenici napravili uvod u izložbu, koja govori o planinarstvu u Sloveniji, a pored toga su posjetioci mogli pogledati i početak filma Sfinga, koji ih je oduševio.
Sa nekoliko riječi o izložbi su se posjetiocima obratili potpredsjednica Udruženja Slovenaca “Triglav” Marija Petković i sekretar Planinarskog saveza Slovenaca Matej Planko.

Na kraju su posjetioci mogli detaljnije pregledati panoe izložbe Život pod Triglavom, s kojim se u Banjaluci predstavio Planinarski savez Slovenije i oduševio ne samo članove Udruženja već i druge posjetioce iz raznih planinarskih udruženja Republike Srpske i BiH.

Marina Šopalović

Življenje pod Triglavom.MP4 - YouTube