U organizaciji SALTO-YOUTH (Support, Advanced Learning and Training Opportunities for Youth https://www.salto-youth.net/rc/see/) održana je dvodnevna radionica u Sarajevu koja je okupila organizacije akreditovane za EVS (Evropski volonterski servis) iz BiH i Crne Gore.

S obzirom da je Udruženje Slovenaca „Triglav“ akreditovano za EVS, koordinator ispred Udruženja za taj program je učestvovala na radionici 18. i 19.5.2017. Ciljevi radionice su bili pružiti podršku organizacijama u razmjeni iskustava i izazova sa kojima se suočavaju u primjeni EVS, obavijestiti organizacije o sistemu podrške koji nude SALTO SEE i kontakt tačke za Erasmus+ YIA u BiH i Crnoj Gori, podržati umrežavanje organizacija i upoznati organizacije o novitetima u E+ za budućnost.

Radionica je bila odlična prilika za razmjenu iskustava, dobrih praksi, te rješenja za probleme sa kojima se suočavaju. Učestvovalo je preko 20 predstavnika iz raznih udruženja sa područja cijele BiH koji su imali priliku da daju aktivan doprinos razvoju programa.