CŠOD i Zavod Republike Slovenije za školstvo su organizovali jednosedmični kamp uz učenje slovenačkog jezika u domu Gorenje nad Zrečami od 16. jula do 22. jula 2017.

Gorenje je slikovito pohorsko seoce, koje se nalazi na jugoistočnoj strani Zreškog Pohorja. Od Zreča je udaljena 6 km, a do skijališta i klimatskog lječilišta na Rogli 11 km. Sa nadmorske visine od 760 m se otvara divan pogled skoro do Maribora i Celja te sve do Sljemena kod Zagreba.

Tokom te sedmice učestvovala su djeca iz različitih evropskih država, koji su potomci Slovenaca po svijetu.  Iz našeg udruženja su na kampu učestvovale Ana Katalina, Elena Lunić i Anastazija Babić. Svaki dan je bilo organizovano učenje slovenačkog jezika prijepodne ili poslijepodne. Program je uključivao i brdski biciklizam po Pohorju uz posjetu različitim znamenitostima od Farme jelena, Pohorske kuće..., obilazak Lovrenških jezera, kupanje i uživanje u Termama Zreče, postavljanje logora i priprema obroka u prirodi na vatri na otvorenom, proba cirkuskih vještina, priprema logorske vatre i mnogo drugih sportskih i društvenih igara.