Povodom Dana Republike Srpske, 9. januara, pod nazivom “25 godina Republike Srpske”, u Banjaluci su održane brojne manifestacije.

Kulturno-umjetnički program počeo je nastupom kulturno-umjetničkih društava na Trgu Krajine u 14 časova. Nastupili su: Ansambl narodnih igara i pjesama “Veselin Masleša”, Radničko kulturno-sportsko društvo “Pelagić”, Kulturno-umjetničko društvo “Sveti Sava”, KUD “Čajavec”, Kulturno-prosvjetno udruženje Ukrajinaca “Taras Ševčenko”, Udruženje Slovenaca Republike Srpske “Triglav”.
Članovi našeg hora Davorin Jenko i dječje folklorne grupe Triglav bili su dio ove svečanosti, te pjesmom i igrom dali kulturni doprinos ovoj manifestaciji.
Kulturno-umjetnička društva su čuvari kulture i tradicije jednog naroda, te ova manifestacija ne može proći bez tog segmenta.