Javni fond za kulturne djelatnosti Republike Slovenije je početkom školske godine pozvao sve osnovne škole, koje djeluju na teritoriji djelovanja ispostave Novo mesto (MO Novo mesto i opštine Dolenjske Toplice, Straža, Šentjernej, Škocjan, Šmarješke Toplice, Mirna Peč i Žužemberk) na likovni konkurs.

Na konkurs su primili više od 100 likovnih djela. Djela je pregledala i ocijenila tročlana stručna komisija.

Dana 11.4. je u holu i maloj dvorani KC Janeza Trdine bila otvorena velika likovna izložba djela 72. mladih umjetnika, koji su učestvovali na 2. likovnom konkursu KULTURNO NASLJEĐE – DETALJ.

Na otvorenju je stručna komisija podijelila sedam posebnih nagrada i tri velike nagrade. Svi izabrani autori su dobili priznanja za učestvovanje - LAMUTOVU LIKOVNU PALETU.
Gosti 2. likovnog konkursa su bili mladi likovni stvaraoci Udruženja Slovenaca RS Triglav iz Banjaluke. Priznanja su dobili naši članovi Mihaela Lunić, Viktor Perušić, Ana Katalina i Elena Lunić.

Attachments:
Download this file (Priznanja.pdf)Priznanja.pdf[ ]1012 kB