Mješoviti hor Davorin Jenko Udruženja Triglav je 29. i 30. septembra 2018. bio u Sloveniji, u Novoj Gorici.

Tom prilikom je Nova Gorica obilježila opštinski praznik. Hor Davorin Jenko je dobio poziv hora Rože Nova Gorica, da učestvuje na zajedničkom koncertu. Koncert je održan 29. septembra 2018. u 19 časova u svečanoj dvorani opštine Nova Gorica. Na koncertu su nastupila tri hora: Rože iz Nove Gorice, Muški hor iz Pivke i kao gost, hor Davorin Jenko.
Prisutno je bilo mnogo mještana Nove Gorice, među njima i zamjenica gradonačelnika Nove Gorice kao i predsjednik Slovenačke iseljeničke matice Sergij Pelhan.
Dobrodošlicu na koncert svim prisutnima je poželjela predsjednica hora Lea Fabjan. Prije početka samog koncerta su se publici obratili i predsjednik SIM Sergij Pelhan i potpredsjednica Udruženja Triglav Nataša Kajmaković.

Nakon koncerta, koji je trajao malo više od 1 sat su zapjevali vijenac slovenačkih narodnih pjesama i  pjesama iz bivših jugoslovenskih republika.